» Workshopy kemp 2018

Img_4746bRetro vědecká dílna - historický telefon

Technický workshop, během kterého si účastníci postaví funkční model historického telefonu v životní velikosti, přesně podle plánů a patentů okolo roku 1900. Všechny vaše výrobky si po skončení workshopu můžete vzít domů. Pokud se na workshop přihlásíte jako dvojice, odnesete si telefony dva - a doma můžete volat zdarma.

Workshop zvládnou i manuálně méně zruční.

Počet osob: 8


Divadlo I.Drama

(Vedoucí Bedus)

V rámci divadelního workshopu budete mít možnost naučit se různorodé techniky hereckého projevu: prozkoumat sílu pohybu a gesta, zjistit potenciál hlasového i jinak zvukového vyjádření a vyzkoušet si improvizační postupy. Cílem je dát vzniknout krátkému divadelnímu představení, které bude na závěr kempu hráno před ostatními účastníky. Nemusíte se bát dlouhých náročných textů. Letos si budeme hrát s příběhem a objevovat možnosti jeho prezentace.

Počet osob: 3-6


Divadlo II. - detektivní mysteriózní drama

(Vedoucí Petr)

Chceš si užít velkou zábavu a současně rozvinout své divadelní schopnosti? Čeká tě řada improvizačních cvičení, ale hlavně nácvik originálního příběhu s prvky detektivky a tajemna.

Počet osob: 4FotostoryFoto

Chtěl/a bys umět vyfotit zajímavou fotku? A co vlastně fotit, aby to bylo zajímavé? Jak to zvládnout technicky? Jak fotku upravit v PC? Tak přesně na tyto otázky se ti pokusíme odpovědět na foto workshopu. Uděláme několik fotografíí na dané téma. Nejprve si připravíme scénu, popřemýšlíme nad světlem, řekneme si jak nejlépe nastavit foťák, cvakneme a pak si ještě ukážeme co se s fotkou dá udělat v PC. Není důležitá kvantita fotografií, ale jejich kvalita. Podle počtu účastníků budeme pracovat v jednom až dvou týmech.

Počet osob: 3-6

 

Film Film_

Tento kurz promění Vaši kameru (byť na mobilním telefonu) v komunikační a případně i umělecký nástroj. Naučíte se základy obrazové kompozice, práce se světlem a využití možností vaší kamery, jako je hloubka ostrosti, ohnisko, nebo vyvážení barev. Všechno si opakovaně vyzkoušíte prakticky a výsledkem bude krátká filmová etuda, ve které využijete nabitých dovedností. Ve druhé části kurzu si znalosti doplníte o postprodukci a příběhovou dramaturgii. Nejprve se naučíte sestříhat a upravit jednoduché video a v té druhé si napíšete a zrealizujete krátký scénář. Cena poroty i diváků čeká!

Počet osob: 3-8
Vyžadována vlastní kamera (minimálně na mobilním telefonu) a notebook (zájemci o kurz si nainstalují střihový program zdarma HitFilm4 ExpresV)


My Life 15372-my-life-web-kudykam

MyLife workshop je kurz o životě. Podíváme na život tak, jak jsme se na něj ještě nedívali. Jak nás vše, co jsme dosud prožili, směřuje do budoucnosti? V průběhu workshopu si položíme například tyto otázky: Jaké události a lidé formovali můj život? Co mě pozitivně a negativně ovlivnilo? Jak mohu najít uzdravení mých zranění? Kam směřuje můj život?

Workshop osvětlí naši individuální jedinečnost, naše přání i historii temných a světlých stránek našeho života.

Počet osob: 3-8

 


Tvůrčí dílna aneb "Bistro u dvou přátel"String-art-on-rustic-wood-board-5

Kreativní tvůrčí workshop - aktuální skladba bude upřesněna.

Počet osob: neomezeno
Softball, Volejbal  Softball

Softball je hra vyžadující soustředění, rychlé rozhodování a soulad odpalu, běhu, házení a chytání. Objevíte svaly, které jste nevěděli, že máte. Procvičíme si házení na krátké i dlouhé vzdálenosti, chytání příhozů i odpalů vzduchem i po zemi, dále budeme pracovat na správně razantních a dobře umístěných odpalech, naučíme se chytře běhat po metách a hlavně si zkusíme zahrát tento netradiční sport.

Počet osob: 6 a více


Deskovky pro náročnéPandemic

Chceš zachraňovat svět před smrtelnými nemocemi? Nebo cestovat v čase? Případně si chceš svět podmanit jako jeho vůdce? S námi se jeden z těchto nepravděpodobných scénářů stane skutečností. Výše zmíněné scénáře jsou tématické zaměření deskovek, ze kterých si jednu zahrajeme. Deskovky pro náročné jsou proto, jelikož se výsledek jedné herní partie promítne do všech ostatních. Povedlo se ti podrobit si svět? Ostatní tě mohou začít vnímat jako hrozbu. Propukla v Londýně pandemie? Počítej s nedůvěrou a odporem obyvatel, až se tam příště vrátíš. Nepovedlo se ti napravit časovou linku dle tvých přdstav? Příště už stejnou chybu neuděláš. Před začátkem workshopu společně vybereme, která z deskovek nám tématicky a stylem hraní vyhovuje nejvíce a prožijeme s ní náš vlastní příběh...

Na výběr bude z těchto her:

  • TIME Stories - příběhová kooperativní deskovka, snažíme se přijít záhadám na kloub
  • PANDEMIC Legacy - atmosférická kooperativní deskovka, společně svět určitě zachráníme
  • RISK Legacy - atmosférická kompetitivní deskovka, svět ovládne jen ten nejlepší z nás

Počet osob: 2-4 (ideálně 4)


Arte Arte

Měli jste někdy touhu házet koblihy po lidech okolo, sedíc a popíjejíc v kavárně? Přijďte se barevně vyřádit na workshop Arte! Na tomto workshopu sice činnost házení koblih nebude, ale zábavným způsobem popustíme uzdu kreativitě.

Aktuální skladba workshopu bude doplněna.

Počet osob: 2-8

 


RPGCity_of_mist

RPG hra kombinující prvky vyšetřování ve stylu film noir a akčních scén plných super schopností. Příběh je zasazen do prostředí moderního velkoměsta plného zločinu, konspirací a záhad.

Stanete se takzvanou „Branou“, obyčejným člověkem, uvnitř nějž se probudila zrnka schopnosti patřící legendě, určitému „Mýtu“. Nyní hledáte odpovědi na otázky týkající se vašich neobvyklých schopností, ale zároveň stále toužíte po stejných věcech jako každá lidská bytost: lásce, penězích, moci či duševním klidu.

Buďte však varováni - pravda je nebezpečná stejně jako síly, které ji skrývají. Až když obětujete to, co je vám nejdražší, dozvíte se odpověď na konečnou otázku: „Kdo jsem?“ Bude však tato odpověď hodna ceny, kterou za ni zaplatíte?

Počet osob: 2-5

 

 

Empírové tance Empir

Chceš zažít, jak se cítili Elisabeth a pan Darcy při onom slavném tanci z Pýchy a předsudku? Chceš si vyzkoušet taneční, ve kterých rozhoduje inteligence a ne obratnost? Chceš vědět, jak se tančilo našim předkům v dobách před více než sto lety, kdy nejvíc, co mravy dovolovaly, bylo vzít se za ruce v rukavičkách? Chceš jít někdy na napoleonský ples? Pak je tenhle workshop pro tebe jako dělaný.

V průběhu workshopu se naučíme základní taneční figury k empírovým a podobným tancům a zatančíme si prakticky všechny stálice české plesové scény, takže se na bále pak budete cítit jako doma. Slavnostní oblečení není nutné, důležitá je radost z tance a dobrá nálada.

Počet osob: 5 a více

 

 

StorytellingStory

Co dělá rozdíl mezi příběhy, které pamatujeme do smrti a těmi, které ani nepamatujeme, že jsme kdy slyšeli? Co dává příběhu ono kouzlo? Jak vytvořit nebo podat zajímavě příběh? Ponoř se s námi do umění storytellingu a objev v sobě tvůrce příběhů. Je na výběr ze dvou možných stylů workshopu: tvorba příběhu, nebo podání příběhu.

Počet osob: 2-8

 

Anglická konverzaceDo-you-speak-english

 

Zábavnou formou si můžeš zdokonalit svou angličtinu s rodilými mluvčími. Čekají tě hry, zajímavá témata k diskuzím a typičtí Američané/Angličané.

Počet osob: neomezeno 

(workshop v jednání)

 

 

Retorika

aneb umění výřečnosti, přesvědčování a vybroušené mluvy

Počet osob: neomezeno
(workshop v jednání)

 

| přihlásit se | © hpvorlagen24