» Workshopy kemp 2018

Img_4746bRetro vědecká dílna - historický telefon

Technický workshop, během kterého si účastníci postaví funkční model historického telefonu v životní velikosti, přesně podle plánů a patentů okolo roku 1900. Všechny vaše výrobky si po skončení workshopu můžete vzít domů. Pokud se na workshop přihlásíte jako dvojice, odnesete si telefony dva - a doma můžete volat zdarma.

Workshop zvládnou i manuálně méně zruční.

Počet osob: 8


Divadlo "Ocelové panenky"Prison-rose

(Vedoucí Bedus)

„ …a víš, že každá žena se prý narodí s rozkvetlou loukou v srdci? Ale čas ji někdy zalije betonem a olovem, které pak přetaví ve zbraně…“
Hra z prostředí ženské věznice. Příběh o touze, o vině, o naději, o ženách…
Nazkoušíme inscenaci nové hry Ocelové panenky. V příběhu se setkáme s několika ženami (i muži!), nahlédneme do jejich světa a budeme hledat nejlepší způsob, jak ho ztvárnit. Budeme experimentovat s hudbou, zvukem, pohybem i slovem. Protože divadlo je prostorem obrovských možností!

Divadelní workshop je určen pro max. 6 osob (5 žen a 1 muž).


Divadlo "Zrádný čas"Clock-spiral

(Vedoucí Petr)

"Poodhal roušku času a zjistíš, že je nebezpečnější, než jsi kdy tušil..."

Hra "Zrádný čas" pojednává o trojici dobrých přátel, jejichž životy se navždy změní jedním nečekaným objevem. Máš-li rád mysteriózní dramatické příběhy s promyšlenou zápletkou a gradujícím dějem, jsi na správném místě. Budeš mít skvělou příležitost rozvinout (či objevit) své herecké umění a naučit se vyjadřovat emoce tak, aby zasáhly lidská srdce.

Počet osob: 3FotostoryFoto

Chtěl/a bys umět vyfotit zajímavou fotku? A co vlastně fotit, aby to bylo zajímavé? Jak to zvládnout technicky? Jak fotku upravit v PC? Tak přesně na tyto otázky se ti pokusíme odpovědět na foto workshopu. Uděláme několik fotografíí na dané téma. Nejprve si připravíme scénu, popřemýšlíme nad světlem, řekneme si jak nejlépe nastavit foťák, cvakneme a pak si ještě ukážeme co se s fotkou dá udělat v PC. Není důležitá kvantita fotografií, ale jejich kvalita. Podle počtu účastníků budeme pracovat v jednom až dvou týmech.

Počet osob: 3-6

 

Film Film_

Tento kurz promění Vaši kameru (byť na mobilním telefonu) v komunikační a případně i umělecký nástroj. Naučíte se základy obrazové kompozice, práce se světlem a využití možností vaší kamery, jako je hloubka ostrosti, ohnisko, nebo vyvážení barev. Všechno si opakovaně vyzkoušíte prakticky a výsledkem bude krátká filmová etuda, ve které využijete nabitých dovedností. Ve druhé části kurzu si znalosti doplníte o postprodukci a příběhovou dramaturgii. Nejprve se naučíte sestříhat a upravit jednoduché video a v té druhé si napíšete a zrealizujete krátký scénář. Cena poroty i diváků čeká!

Počet osob: 3-8
Vyžadována vlastní kamera (minimálně na mobilním telefonu) a notebook (zájemci o kurz si nainstalují střihový program zdarma HitFilm4 ExpresV)


My Life 15372-my-life-web-kudykam

MyLife workshop je kurz o životě. Podíváme na život tak, jak jsme se na něj ještě nedívali. Jak nás vše, co jsme dosud prožili, směřuje do budoucnosti? V průběhu workshopu si položíme například tyto otázky: Jaké události a lidé formovali můj život? Co mě pozitivně a negativně ovlivnilo? Jak mohu najít uzdravení mých zranění? Kam směřuje můj život?

Workshop osvětlí naši individuální jedinečnost, naše přání i historii temných a světlých stránek našeho života.

Počet osob: 3-8

 


Tvůrčí dílna aneb "Bistro u dvou přátel"String-art-on-rustic-wood-board-5

Kreativní tvůrčí workshop. Tentokráte se zaměříme na výrobu různých doplňků do domácnosti a kuchyně, přičemž využijeme techniky jako je malování na látku, práce s keramickou hmotou, šití na stroji...
Odvážní si budou moci i ušít něco na sebe.
Těší se na vás Lucka a Marťa :)

Počet osob: neomezenoDeskovky pro náročné I. - T.I.M.E. StoriesTime-stories

Desková příběhová hra o cestování v čase je zpátky. Před dvěma lety jsme poprvé okusili, co to znamená být časoprostorový agent a nyní se pomocí časové anomálie vracíme zpátky na místo, kde to všechno začalo. Díky možnosti vracet se vždy časem na začátek příběhu, inspirováno filmy jako Na Hromnice o den více nebo Na hraně zítřka, využijte dříve nabyté informace a doveďte svůj tým k úspěšnému konci. Herní materiál je v angličtině.

Počet osob: 2-4Deskovky pro náročné II. - První MarťanéMartane

Desková hra o objevování Marsu na pokračování. Budete muset udržovat v chodu základnu a její zařízení, zkoumat okolní sektory, sbírat vzorky, provádět výzkum, ale hlavně se potýkat s nečekanými událostmi. Společně se zahrajeme příběhovou kampaň, ve které bude záviset na každém rozhodnutí. Pokud zemětřesení zničí určitou část Marsu, tak už se tam nikdy nepodíváme. Jsme schopni přežít na takto nehostinném místě? Herní materiál je v češtině.

Počet osob: 2-4


Arte Arte

Miniaturní výstava pro miniaturní tvory

Náplní celého týdne bude tvorba miniatur (malby na plátno, autorských knih, grafik, skulptur, propagačních materiálů…) na jehož konci bude výstava zaměřená pro malé tvory (jako třeba hmyz, sýkorka aj.). Výzvou pro nás samotné bude vcítit se do života mrňousků a vytvořit tak opravdové umění reflektující jejich život, různé problémy i radosti, společenskou i politickou situaci.

Počet osob: 2-8

 


RPGCity_of_mist

RPG hra kombinující prvky vyšetřování ve stylu film noir a akčních scén plných super schopností. Příběh je zasazen do prostředí moderního velkoměsta plného zločinu, konspirací a záhad.

Stanete se takzvanou „Branou“, obyčejným člověkem, uvnitř nějž se probudila zrnka schopnosti patřící legendě, určitému „Mýtu“. Nyní hledáte odpovědi na otázky týkající se vašich neobvyklých schopností, ale zároveň stále toužíte po stejných věcech jako každá lidská bytost: lásce, penězích, moci či duševním klidu.

Buďte však varováni - pravda je nebezpečná stejně jako síly, které ji skrývají. Až když obětujete to, co je vám nejdražší, dozvíte se odpověď na konečnou otázku: „Kdo jsem?“ Bude však tato odpověď hodna ceny, kterou za ni zaplatíte?

Počet osob: 2-5

 

 

Empírové tance Empir

Chceš zažít, jak se cítili Elisabeth a pan Darcy při onom slavném tanci z Pýchy a předsudku? Chceš si vyzkoušet taneční, ve kterých rozhoduje inteligence a ne obratnost? Chceš vědět, jak se tančilo našim předkům v dobách před více než sto lety, kdy nejvíc, co mravy dovolovaly, bylo vzít se za ruce v rukavičkách? Chceš jít někdy na napoleonský ples? Pak je tenhle workshop pro tebe jako dělaný.

V průběhu workshopu se naučíme základní taneční figury k empírovým a podobným tancům a zatančíme si prakticky všechny stálice české plesové scény, takže se na bále pak budete cítit jako doma. Slavnostní oblečení není nutné, důležitá je radost z tance a dobrá nálada.

Počet osob: 5 a více

 

 

StorytellingStory

Co dělá rozdíl mezi příběhy, které pamatujeme do smrti a těmi, které ani nepamatujeme, že jsme kdy slyšeli? Co dává příběhu ono kouzlo? Jak vytvořit nebo podat zajímavě příběh? Ponoř se s námi do umění storytellingu a objev v sobě tvůrce příběhů. Je na výběr ze dvou možných stylů workshopu: tvorba příběhu, nebo podání příběhu.

Počet osob: 2-8

| přihlásit se | © hpvorlagen24