» Cesta do Isoly

Autorka larpu: Tereza Rajnochová

Popis postav

Komorní larp Cesta do Isoly je určen pro 12 postav. Z toho 3 jsou ryze ženské, 5 výhradně mužských a 4 mohou hrát obě pohlaví. Hráči jsou rozděleni na 2 skupiny – Posádku (větší důraz na akci a ovlivňování děje) a Cestující (postavy více zaměřené na vztahy a částečně i na intriky).

1459118_10200831613424288_1444724504_n

Posádka vzducholodi Ztracená duše

Erik/a ,,Bríza“ Vent, 49 let (muž/žena, kapitán/ka)

Kapitán/ka představuje vůdčí typ a člověka, který má své zásady a pevné postoje. Jeho/její slovo je na vzducholodi zákonem a u své posádky vzbuzuje úctu. Snaží se jednat čestně a spravedlivě, být pro své aeronauty inspirací a vzorem. Bude usilovat o splnění svých vlastních cílů, což nebude snadné – Erik/a bude muset prokázat umění diplomacie a přesvědčování, nebo si své záměry prosadit silou. Realizace úmyslů kapitána/kapitánky ovlivní to, jak se bude příběh vyvíjet a jak by mohl skončit. Tato role je určena pro hráče/hráčku, který/á se nebojí konfrontace a umí si sjednat respekt.

Jorg/Jorga ,,Střelka“ Larson, 27 let (muž/žena, navigátor/ka)

Lodní navigátor/ka se zabývá také zkoumáním fauny a flóry nového kontinentu a má velké vědecké ambice. Bývalý/á univerzitní studen/tka má v posádce své místo i přátele, ale dohánějí jej/ji stíny minulosti i sny o vlastní objevitelské expedici do srdce kontinentu. Jorg/a bude řešit vnitřní dilema a některá jeho/její rozhodnutí mohou mít zásadní vliv na průběh děje. Postava vhodná pro zkušeného hráče/hráčku, které/mu nejsou cizí intriky a konspirace.

Alan/Alana ,,Sýček“ Cloud, 40 let (muž/žena, dělmistr/yně)

Jak už napovídá přezdívka, lodní dělmistr/yně Alan/a je negativistická osoba, která se projevuje neustálým láteřením a stížnostmi. Pod maskou mrzouta se však skrývá tvrdý a nezdolný charakter, jehož pevné postoje a názory zformovala tragická životní historie. Sýček může projevit typickou nesnášenlivost a chamtivost, ale nevyplácí se podceňovat jeho/její silnou vůli. Alan/a bude především prosazovat své vlastní záměry, komunikovat a vyjednávat s ostatními postavami. Sýčka by si měl/a zvolit hráč/ka, který/á má rád/a výzvy (tj. ztvárnit neoblíbenou postavu) a preferuje vytváření tajných dohod, pletichy i akci.

Patrick ,,Mašina“ Fey, 35 let (výhradně mužská postava, mechanik)

V posádce Ztracené duše zastává post strojníka. Je to energický a rázný muž. Přestože na ostatní může působit jako přímočarý a bodrý člověk, dovede být i lstivý a jít si zas svým cílem. Charakter vhodný pro komunikativního hráče, kterému nedělá problém extrovertnější projev, přesvědčování a ovlivňování ostatních. Patrick se bude hlavně snažit získat spojence, nevyhne se mu ani citová volba. Bude mít velký vliv na průběh děje a celkové rozuzlení příběhu.

Oliver/Olivie, 15 let (muž/žena, plavčík/plavčice)

Bystrý/á a zvídavý/á plavčík/plavčice oblíbený/á pro svou veselou povahu. Loď pro něj/ni byla vždy domovem a posádku bral/a jako svou rodinu. Jeho/její ochránce a otcovská postava Hansel však zemřel a zanechal Olivera/Olivii ve víru zmatených a protichůdných pocitů. Prožívá vnitřní boj a dilema umocněné pohnutým životním příběhem této postavy. Musí si zvolit, komu bude důvěřovat, a zda se nechá přesvědčit, nebo upřednostní své vlastní plány. Postava je určená pro hráče/hráčku, který/á chce vedle niterních rozporů zažít i úklady a akci.

Denali, 25 let(výhradně mužská postava, lodní felčař)

Mladík z lidu Hari, který vykonává povolání lodního felčara. Je to tichý, uzavřený a tajemný mladý muž. Postava se silným příběhem, která prožívá vnitřních konflikt mezi hlasem srdce a hlasem rozumu, mezi realitou a ideály. Bude činit řadu rozhodnutí i v otázce svých citů a v příběhu bude mít důležitou roli. Vyžaduje zkušeného a hlavně kreativního hráče (kvůli náročnějšímu kostýmu).

Cestující

Bernard de Adler, 55 let (výhradně mužská postava, šlechtic)

Starší šlechtic jednající vždy s rozvahou a důstojností. Bernard je zvyklý vydávat rozkazy, je zvyklý, že je ostatní bez váhání poslouchají. Je pevný ve svých názorech a postojích, ale díky tomu, že byl vytržen z obvyklého prostředí, mu docházejí věci, které dříve opomíjel především v oblasti rodinných vztahů. Vzhledem ke svému věku cítí zodpovědnost za celou skupinu cestujících a bude vystupovat jako jejich nepsaný vůdce. Má závažné tajemství a některé jeho akce by mohly ovlivnit výsledek děje. Tato postava je vhodná pro hráče, který dovede působit dostatečně autoritativně a chce prožít jak řešení vztahů, tak hledání východisek i pletichy.

Violet de Adler, 19 let (výhradně ženská postava, šlechtična)

Mladá šlechtična, dcera Bernarda de Adler. Violet není jen křehká, něžná a naivní dívenka, jakou se na první pohled zdá být. Cesta do Isoly otřásla jejím světem. To, o čem byla dříve přesvědčená a s čím byla smířená, se náhle nejeví tak definitivní. Violet se musí rozhodnout ohledně svých citů a rovněž si zvolit, jak si představuje svou budoucnost – zda se bude nadále podřizovat pravidlům, nebo bude následovat své sny. Tato role je zaměřená zejména na vztahy s ostatními postavami a také na niterní prožitek.

Robert Blackburn, 28 let (výhradně mužská postava, šlechtic)

Charismatický sebevědomý muž, pravý šlechtic s vystupováním gentlemana. Robert bude usilovat o splnění svých soukromých cílů a zároveň budovat vztahy s dalšími postavami (zejména se ženami). Může prožít navazování spojenectví i změnu postojů a přesvědčení. Ideální pro hráče, který se nezdráhá aktivně projevit a rád by ztvárnil svůdníka a dandyho.

Glórie Infeld, 33 let (výhradně ženská postava, šlechtična, guvernantka)

Upjatá šlechtična, která dbá na etiketu a vystupuje jako dokonalá dáma. Pod společenskou maskou se skrývá tajemství i pečlivě potlačované vášně. Slečna Glórie je guvernantkou Violet de Adler a má silné vazby na ostatní postavy. Glórii čeká závažná volba mezi postavením a city. Hráčka bude rozvíjet vztahy k dalším charakterům, včetně milostné linky.

Isi, 16 let (výhradně ženská postava, otrokyně, služka)

Milá a tichá dívka z lidu Hari, která je otrokyní a služkou slečny Violet de Adler. Snaží se být úslužná a pozorná ke svým pánům a příliš na sebe nepřitahovat pozornost. Isi prožívá vnitřní sváry a zmatky. Bude si muset vybrat, zda upřednostní zvyk a vztah ke svým majitelům, nebo vlastní touhy a sny. Přestože je její hlavní linkou a komunikace s dalšími postavami a vnitřní dilema, hráčka bude mít šanci prožít i úklady a akci a její rozhodnutí mohou mít vliv na celkový výsledek děje.

Tom, 20 let (výhradně mužská postava, otrok, sluha)

Sluha Roberta Blackburna a otrok z lidu Hari. Jeho charakter utváří rozpor mezi kritickým pohledem na svět a romantickými ideály. Cesta do Isoly staví do jiného světla, to čemu Tom dříve věřil a konfrontace s dalšími postavami může zviklat jeho přesvědčení. Hráče čeká rozhodování v otázkách loajality i vyjasňování vzájemných vztahů. Tom je tak trochu stínový zákulisní charakter a bude hlavně kout pikle a usilovat o vlastní prospěch.

Návrhy kostýmů

Google Obrázky - hledej: Sky pirate, Airship pirate, Steampunk pirate

http://www.steampunkemporium.com/steampunk_mens_outfits.php

http://www.steampunkemporium.com/steampunk_ladies_outfits.php

Historie a legenda k mapě

| přihlásit se | © hpvorlagen24