Workshopy

EdisonRetro vědecká dílna - vývoj Edisonova fonografu

(Konkrétní přístroj bude upřesněn, uvádíme anotaci z předchozího kempu)

Na letošním kempu nás čeká jedinečný technický workshop, kde budeme společně stavět a vyvíjet Edisonův fonograf - nejstarší přístroj určený pro záznam zvuku. Fonograf byl vynalezen Thomasem Alvou Edisonem v roce 1877, ale trvalo velmi dlouho přístroj “vyladit” tak, aby skutečně plnil svou funkci. Byť je princip jednoduchý, podobně jako Edisona nás čeká vývoj našeho modelu tak, aby nám správně fungoval. Workshop je určen trpělivějším účastníkům, kteří se nebojí technické výzvy. Manuální zručnost je výhodou, ale není podmínkou (důležitější je zájem a trpělivost). V první polovině kempu nás čeká stavba nosných částí přístroje, první pokusy. Ve druhé části se budeme snažit pořídit co nejlepší nahrávku, vyrábět voskové válečky, zkoušet různé materiály a napodobovat tak Edisonovo snažení před bezmála 150 lety. Po skončení workshopu si budete moct odnést přístroj domů. Je důležité upozornit, že podobně jako ostatní technické workshopy v minulosti, výsledky nejsou srovnatelné s dnešní technikou, jedná se o nejjednodušší (a proto nejkrásnější) demonstraci technologie vůbec.

Počet osob: 6


DivadloKafe-a-cigara

(Anotace bude dále upřesněna o konkrétní dílo, které se bude cvičit)

Na tomto divadelním workshopu si procvičíme základní herecké techniky – naučíme se, jak správně pracovat s pohybem, hlasem a s kolegy na jevišti. A také budeme tvořit inscenaci, kterou na závěr kempu zahrajeme.

Budeme společně hledat zajímavé a netradiční způsoby, jak vše divadelním jazykem sdělit divákovi.

Workshop je určen pro všechny divadelní nadšence. Čeká nás soustředěná práce, objevování a spousta zábavných chvil.

Těším se na vás!

Počet osob: 5

 

Fotostory

Chtěl/a bys umět vyfotit zajímavou fotku? A co vlastně fotit, aby to bylo zajímavé? Jak to zvládnout technicky? Jak fotku upravit v PC? Tak přesně na tyto otázky se ti pokusíme odpovědět na foto workshopu. Uděláme několik fotografíí na dané téma. Nejprve si připravíme scénu, popřemýšlíme nad světlem, řekneme si jak nejlépe nastavit foťák, cvakneme a pak si ještě ukážeme co se s fotkou dá udělat v PC. Není důležitá kvantita fotografií, ale jejich kvalita. Podle počtu účastníků budeme pracovat v jednom až dvou týmech.

Počet osob: 3-6


Kondiční cvičení pro ženy Women-exercise

Těš se na zajímavé aktivity - kruhový trénink, bosa, zumba, aerobik...
Splň si konečně své předsevzetí trochu si zacvičit, zformovat postavu a mít dobrý pocit!

Počet osob: neomezeno

 


Čaj, dortík a knihaBook-and-tea

„Já bych si tak přečetla nějakou knihu, ale nevím jakou.“ „Já mám přesně vybranou knihu a mám ji i doma, ale nemám čas číst.“ „Já mám doma spoustu knih, ráda bych se o ně podělila s dalšími lidmi a inspirovala je, aby více četli.“ „Já bych si tak jenom chtěl sednout a číst si.“

Říkáte si sem tam nějakou z těchto vět? Rádi byste svá přáni proměnili ve skutky? Pak je tento workshop přesně pro vás. Čekat můžete prostor a klid na čtení, povídání s ostatními o knihách, čaj a něco dobrého k snědku. Vedoucí workshopu Marťa a Lucie také vezmou nějaké knihy ze svých domácích knihoven (což je vítané i od vás, ctihodných účastníků).

Počet osob: neomezenoKooperativní deskovky

Máš rád deskové hry? Zábavu, napětí, přemýšlení... I letos na kempu se můžeš těšit na zajímavé kooperativní deskové hry na pokračování.

Loni se hrály skvělé TIME Stories a Gloomhaven, co bude na příštím kempu dáme včas vědět.

Počet osob: 2-4
Arte

Na tomto workshopu budete mít možnost zahloubat se nad svým životem, ale i zasmát se při kreativní tvorbě s využitím barev, kreseb, ilustrací... nemusíte přitom vůbec umět kreslit.

Počet osob: 2-8

 


RPG "Malifaux"

Malifaux-city-1

Město Malifaux a jeho okolí je jediným zdrojem soulstonů - nerostů, které dávají jejim vlastníkům magické schopnosti. Není divu, že je to nejžádanější komodita na světě. Toto místo láká spoustu prospektorů s vidinou bohatství. Skupinka takovýchto lidí je brzo zatáhnuta do boje o moc v tomto městě. Jak se rozhodnou a kterou stranu podpoří? A jaká tajemství ještě leží skrytá v tomto místě? RPG kombinující western, steampunk a cthulhu horror. Systém hry: Through the breach (nebojte, bude vysvětlen).

Počet osob: 4-5

 

 

Empírové tance Empir

Chceš zažít, jak se cítili Elisabeth a pan Darcy při onom slavném tanci z Pýchy a předsudku? Chceš si vyzkoušet taneční, ve kterých rozhoduje inteligence a ne obratnost? Chceš vědět, jak se tančilo našim předkům v dobách před více než sto lety, kdy nejvíc, co mravy dovolovaly, bylo vzít se za ruce v rukavičkách? Chceš jít někdy na napoleonský ples? Pak je tenhle workshop pro tebe jako dělaný.

V průběhu workshopu se naučíme základní taneční figury k empírovým a podobným tancům a zatančíme si prakticky všechny stálice české plesové scény, takže se na bále pak budete cítit jako doma. Slavnostní oblečení není nutné, důležitá je radost z tance a dobrá nálada.

Počet osob: 5 a více

 

 

Tvůrčí psaníWriting2

Chcete vyzkoušet zajímavé techniky v psaní, zjistit jak napsat věrohodný charakter nebo vybudovat dech beroucí atmosféru? Nebo chcete prostě jen začít psát? Možná je vaším dětským snem napsat vlastní knihu nebo jen rádi dostáváte své pocity ze sebe psaním? Nezáleží na tom, jestli jste zkušený spisovatel nebo držíte pero v ruce poprvé, workshop tvůrčího psaní je otevřen pro všechny, kteří chtějí vyzkoušet něco nového a rozvinout v sobě tvůrčí potenciál.

Workshop tvůrčího psaní bude veden interaktivní formou a zaměří se na motivaci účastníků a jejich vlastní potřeby. Během jednotlivých setkání bude prostor pro samotné psaní, pilování techniky, práci s textem, ale i práci s tvůrčími bloky. Konkrétní skladba témat se bude primárně odvíjet od preferencí účastníků, mezi hlavní zaměření workshopu patří tvorba literárních postav, psaní dialogů, práce s příběhem ale taky téma, jak vůbec s psaním začít.

Počet osob: 2-8
Impro Impro

Úžasná a neotřelá zábava, kde zažijete, co dokáže kreativita a spontánnost naplno puštěné z řetězu.

Zkusíme opustit bezpečně vyšlapanou stezku každodenní rutiny. Překročíme naše zábrany sebekontroly. A naším cílem se stane umění naslouchat, přirozeně reagovat a přijímat podněty, které na nás číhají v neprobádaných územích naší kreativity.

Počet osob: 2-8
Kreativky

Přijď si kreativně odpočinout a něco krásného vytvořit pro sebe či pro druhé...

Budeme využívat různé techniky a materiály jako např. výrobu z korálků - naušnice, quilling - papírové ozdoby, ubrouskovou metodu decoupage, malování na sklo...

Počet osob: 2-8Patička

CREX = kreativita + zážitky + duchovní inspirace + larpy + psychohry + deskovky