Workshopy

EdisonRetro vědecká dílna - vývoj Edisonova fonografu

Na letošním kempu nás čeká jedinečný technický workshop, kde budeme společně stavět a vyvíjet Edisonův fonograf - nejstarší přístroj určený pro záznam zvuku. Fonograf byl vynalezen Thomasem Alvou Edisonem v roce 1877, ale trvalo velmi dlouho přístroj “vyladit” tak, aby skutečně plnil svou funkci. Byť je princip jednoduchý, podobně jako Edisona nás čeká vývoj našeho modelu tak, aby nám správně fungoval. Workshop je určen trpělivějším účastníkům, kteří se nebojí technické výzvy. Manuální zručnost je výhodou, ale není podmínkou (důležitější je zájem a trpělivost). V první polovině kempu nás čeká stavba nosných částí přístroje, první pokusy. Ve druhé části se budeme snažit pořídit co nejlepší nahrávku, vyrábět voskové válečky, zkoušet různé materiály a napodobovat tak Edisonovo snažení před bezmála 150 lety. Po skončení workshopu si budete moct odnést přístroj domů. Je důležité upozornit, že podobně jako ostatní technické workshopy v minulosti, výsledky nejsou srovnatelné s dnešní technikou, jedná se o nejjednodušší (a proto nejkrásnější) demonstraci technologie vůbec.

Počet osob: 6


Divadlo "Ocelové panenky"

(Vedoucí Bedus)

„ …a víš, že každá žena se prý narodí s rozkvetlou loukou v srdci? Ale čas ji někdy zalije betonem a olovem, které pak přetaví ve zbraně…“
Hra z prostředí ženské věznice. Příběh o touze, o vině, o naději, o ženách…
Nazkoušíme inscenaci nové hry Ocelové panenky. V příběhu se setkáme s několika ženami (i muži!), nahlédneme do jejich světa a budeme hledat nejlepší způsob, jak ho ztvárnit. Budeme experimentovat s hudbou, zvukem, pohybem i slovem. Protože divadlo je prostorem obrovských možností!

Divadelní workshop je určen pro max. 6 osob (5 žen a 1 muž).


Divadlo "Nejsem robot"Theatre

(Vedoucí Petr)

Skvěle se pobavíme a secvičíme představení s prvky komedie, sci-fi i dramatu.

Anotace bude upřesněna

Počet osob: 3-4Fotostory

Chtěl/a bys umět vyfotit zajímavou fotku? A co vlastně fotit, aby to bylo zajímavé? Jak to zvládnout technicky? Jak fotku upravit v PC? Tak přesně na tyto otázky se ti pokusíme odpovědět na foto workshopu. Uděláme několik fotografíí na dané téma. Nejprve si připravíme scénu, popřemýšlíme nad světlem, řekneme si jak nejlépe nastavit foťák, cvakneme a pak si ještě ukážeme co se s fotkou dá udělat v PC. Není důležitá kvantita fotografií, ale jejich kvalita. Podle počtu účastníků budeme pracovat v jednom až dvou týmech.

Počet osob: 3-6


Kondiční cvičení pro ženy Women-exercise

Těš se na zajímaví aktivity - kruhový trénink, bosa, zumba, aerobik...

Počet osob: neomezeno

 


Tvůrčí dílna aneb "Bistro u dvou přátel"

Kreativní tvůrčí workshop. Anotace bude upřesněna.

Počet osob: neomezenoKooperativní deskovky I. - T.I.M.E. Stories

Agentura Č.A.S. hledá nové rekruty. Rád pracuješ v týmu a navštěvuješ nová neobjevená místa? Jsi flexibilní a máš rád výzvy? Přihlas se k nám! T.I.M.E Stories je plně kooperativní příběhová desková hra, která jako hlavní koncept využívá cestování v čase. Na každý "běh" je pouze omezené množství herního času, ale dříve nabyté vědomosti můžete využít v příštím přesunu, který bude opět do stejného času na stejné místo. Dokážete spolupracovat, vyřešit anomálie, a společně splnit misi? Během workshopu odehrajeme dva unikátní příběhy. Herní materiál je v angličtině.

Počet osob: 2-4Kooperativní deskovky II. - GloomhavenGloomhaven-a

Svět v okolí města Gloomhaven je divoký a nepřátelský. Uživit se v něm jako skupina žoldáků dá zabrat, navíc pokud si se svými kumpány věříte pouze natolik, že si vzájemně nevrazíte nůž do zad... Gloomhaven je kooperativní taktická desková hra, ve které každý z hráčů ovládá diametrálně odlišného člena žoldácké skupiny přežívající v neúprosném světě. Hra se už přes rok drží na prvním místě celosvětové databáze deskových her. Pojďte si vyzkoušet přes 9 kg deskoherní krásy. Během workshopu odehrajeme 5 scénářů tvořící mini-kampaň, ve které jen vy rozhodnete, jak se vaše skupina zachová a jaký bude osud města Gloomhaven. Herní materiál je v angličtině.

Počet osob: 2-4


Arte

Umělecko výtvarně kreativní workshop. Anotace bude upřesněna.

Počet osob: 2-8

 


RPG

Roleplayingová hra kombinující prvky vyšetřování ve stylu film noir a akčních scén plných super schopností. Příběh je zasazen do prostředí moderního velkoměsta plného zločinu, konspirací a záhad.

Stanete se takzvanou „Branou“, obyčejným člověkem, uvnitř nějž se probudila zrnka schopnosti patřící legendě, určitému „Mýtu“. Nyní hledáte odpovědi na otázky týkající se vašich neobvyklých schopností, ale zároveň stále toužíte po stejných věcech jako každá lidská bytost: lásce, penězích, moci či duševním klidu.

Buďte však varováni - pravda je nebezpečná stejně jako síly, které ji skrývají. Až když obětujete to, co je vám nejdražší, dozvíte se odpověď na konečnou otázku: „Kdo jsem?“ Bude však tato odpověď hodna ceny, kterou za ni zaplatíte?

Počet osob: 2-5

 

 

Empírové tance Empir

Chceš zažít, jak se cítili Elisabeth a pan Darcy při onom slavném tanci z Pýchy a předsudku? Chceš si vyzkoušet taneční, ve kterých rozhoduje inteligence a ne obratnost? Chceš vědět, jak se tančilo našim předkům v dobách před více než sto lety, kdy nejvíc, co mravy dovolovaly, bylo vzít se za ruce v rukavičkách? Chceš jít někdy na napoleonský ples? Pak je tenhle workshop pro tebe jako dělaný.

V průběhu workshopu se naučíme základní taneční figury k empírovým a podobným tancům a zatančíme si prakticky všechny stálice české plesové scény, takže se na bále pak budete cítit jako doma. Slavnostní oblečení není nutné, důležitá je radost z tance a dobrá nálada.

Počet osob: 5 a více

 

 

Storytelling

Co dělá rozdíl mezi příběhy, které pamatujeme do smrti a těmi, které ani nepamatujeme, že jsme kdy slyšeli? Co dává příběhu ono kouzlo? Jak vytvořit nebo podat zajímavě příběh? Ponoř se s námi do umění storytellingu a objev v sobě tvůrce příběhů. Je na výběr ze dvou možných stylů workshopu: tvorba příběhu, nebo podání příběhu.

Počet osob: 2-8
Impro Impro

Úžasná a neotřelá zábava, kde zažijete, co dokáže kreativita a spontánnost naplno puštěné z řetězu.

Zkusíme opustit bezpečně vyšlapanou stezku každodenní rutiny. Překročíme naše zábrany sebekontroly. A naším cílem se stane umění naslouchat, přirozeně reagovat a přijímat podněty, které na nás číhají v neprobádaných územích naší kreativity.

Počet osob: 2-8

Patička

CREX = kreativita + zážitky + duchovní inspirace + larpy + psychohry + deskovky