Workshopy

Img_4746bTechnický workshop (téma bude upřesněno)

Tradičně připravujeme technický workshop, behěm kterého budou účastníci stavět fungující modely nejrůznějších zařízení. Na minulých kempech se stavělo jednoduché rádio (krystalka), fotoaparát (dírková komora) nebo  historický fungující telefon. Letošní ročník ještě připravujeme a konkrétní zaměření zveřejníme v průběhu jara. Všechny výrobky si po skončení můžete odnést domů. Pro účastníky loňského workshopu nabídneme možnost historický telefon vylepšit a upravit.

Počet osob: 8


Divadlo "Ocelové panenky"

(Vedoucí Bedus)

„ …a víš, že každá žena se prý narodí s rozkvetlou loukou v srdci? Ale čas ji někdy zalije betonem a olovem, které pak přetaví ve zbraně…“
Hra z prostředí ženské věznice. Příběh o touze, o vině, o naději, o ženách…
Nazkoušíme inscenaci nové hry Ocelové panenky. V příběhu se setkáme s několika ženami (i muži!), nahlédneme do jejich světa a budeme hledat nejlepší způsob, jak ho ztvárnit. Budeme experimentovat s hudbou, zvukem, pohybem i slovem. Protože divadlo je prostorem obrovských možností!

Divadelní workshop je určen pro max. 6 osob (5 žen a 1 muž).


Divadlo "Nejsem robot"Theatre

(Vedoucí Petr)

Skvěle se pobavíme a secvičíme představení s prvky komedie, sci-fi i dramatu.

Anotace bude upřesněna

Počet osob: 3Fotostory

Chtěl/a bys umět vyfotit zajímavou fotku? A co vlastně fotit, aby to bylo zajímavé? Jak to zvládnout technicky? Jak fotku upravit v PC? Tak přesně na tyto otázky se ti pokusíme odpovědět na foto workshopu. Uděláme několik fotografíí na dané téma. Nejprve si připravíme scénu, popřemýšlíme nad světlem, řekneme si jak nejlépe nastavit foťák, cvakneme a pak si ještě ukážeme co se s fotkou dá udělat v PC. Není důležitá kvantita fotografií, ale jejich kvalita. Podle počtu účastníků budeme pracovat v jednom až dvou týmech.

Počet osob: 3-6

 

Film

Tento kurz promění Vaši kameru (byť na mobilním telefonu) v komunikační a případně i umělecký nástroj. Naučíte se základy obrazové kompozice, práce se světlem a využití možností vaší kamery, jako je hloubka ostrosti, ohnisko, nebo vyvážení barev. Všechno si opakovaně vyzkoušíte prakticky a výsledkem bude krátká filmová etuda, ve které využijete nabitých dovedností. Ve druhé části kurzu si znalosti doplníte o postprodukci a příběhovou dramaturgii. Nejprve se naučíte sestříhat a upravit jednoduché video a v té druhé si napíšete a zrealizujete krátký scénář. Cena poroty i diváků čeká!

Počet osob: 3-8
Vyžadována vlastní kamera (minimálně na mobilním telefonu) a notebook (zájemci o kurz si nainstalují střihový program zdarma HitFilm4 ExpresV)


Kondiční cvičení pro ženy Women-exercise

Těš se na zajímaví aktivity - kruhový trénink, bosa, zumba, aerobik...

Počet osob: neomezeno

 


Tvůrčí dílna aneb "Bistro u dvou přátel"

Kreativní tvůrčí workshop. Anotace bude upřesněna.

Počet osob: neomezenoDeskovky pro náročné I. - T.I.M.E. Stories

Desková příběhová hra o cestování v čase je zpátky. Před dvěma lety jsme poprvé okusili, co to znamená být časoprostorový agent a nyní se pomocí časové anomálie vracíme zpátky na místo, kde to všechno začalo. Díky možnosti vracet se vždy časem na začátek příběhu, inspirováno filmy jako Na Hromnice o den více nebo Na hraně zítřka, využijte dříve nabyté informace a doveďte svůj tým k úspěšnému konci. Herní materiál je v angličtině.

(Pravděpodobný program - bude upřesněno)

Počet osob: 2-4Deskovky pro náročné II. - První Marťané

Desková hra o objevování Marsu na pokračování. Budete muset udržovat v chodu základnu a její zařízení, zkoumat okolní sektory, sbírat vzorky, provádět výzkum, ale hlavně se potýkat s nečekanými událostmi. Společně se zahrajeme příběhovou kampaň, ve které bude záviset na každém rozhodnutí. Pokud zemětřesení zničí určitou část Marsu, tak už se tam nikdy nepodíváme. Jsme schopni přežít na takto nehostinném místě? Herní materiál je v češtině.

(Pravděpodobný program - bude upřesněno)

Počet osob: 2-4


Arte

Umělecko výtvarně kreativní workshop. Anotace bude upřesněna.

Počet osob: 2-8

 


RPG

RPG hra kombinující prvky vyšetřování ve stylu film noir a akčních scén plných super schopností. Příběh je zasazen do prostředí moderního velkoměsta plného zločinu, konspirací a záhad.

Stanete se takzvanou „Branou“, obyčejným člověkem, uvnitř nějž se probudila zrnka schopnosti patřící legendě, určitému „Mýtu“. Nyní hledáte odpovědi na otázky týkající se vašich neobvyklých schopností, ale zároveň stále toužíte po stejných věcech jako každá lidská bytost: lásce, penězích, moci či duševním klidu.

Buďte však varováni - pravda je nebezpečná stejně jako síly, které ji skrývají. Až když obětujete to, co je vám nejdražší, dozvíte se odpověď na konečnou otázku: „Kdo jsem?“ Bude však tato odpověď hodna ceny, kterou za ni zaplatíte?

Počet osob: 2-5

 

 

Empírové tance Empir

Chceš zažít, jak se cítili Elisabeth a pan Darcy při onom slavném tanci z Pýchy a předsudku? Chceš si vyzkoušet taneční, ve kterých rozhoduje inteligence a ne obratnost? Chceš vědět, jak se tančilo našim předkům v dobách před více než sto lety, kdy nejvíc, co mravy dovolovaly, bylo vzít se za ruce v rukavičkách? Chceš jít někdy na napoleonský ples? Pak je tenhle workshop pro tebe jako dělaný.

V průběhu workshopu se naučíme základní taneční figury k empírovým a podobným tancům a zatančíme si prakticky všechny stálice české plesové scény, takže se na bále pak budete cítit jako doma. Slavnostní oblečení není nutné, důležitá je radost z tance a dobrá nálada.

Počet osob: 5 a více

 

 

Storytelling

Co dělá rozdíl mezi příběhy, které pamatujeme do smrti a těmi, které ani nepamatujeme, že jsme kdy slyšeli? Co dává příběhu ono kouzlo? Jak vytvořit nebo podat zajímavě příběh? Ponoř se s námi do umění storytellingu a objev v sobě tvůrce příběhů. Je na výběr ze dvou možných stylů workshopu: tvorba příběhu, nebo podání příběhu.

Počet osob: 2-8

Patička

CREX = kreativita + zážitky + duchovní inspirace + larpy + psychohry + deskovky