Workshopy

Beacon23

Divadlo I. (vedoucí Petr)

Cílem tohoto workshopu bude secvičit divadelní představení, které na závěr kempu předvedeme ostatním účastníkům.
Náš příběh "Maják" se bude odehrávat ve vzdálené budoucnosti. Osamělý muž na vzdáleném vesmírném majáku skrývá velké tajemství, které může navždy změnit osud celého lidstva.

Počet osob: 4-5

Divadlo II. (vedoucí Julča)

Máte rádi divadlo a dramatické příběhy? Chcete prožít silné emoce a zkoumat, jak nejlépe uchopit roli? Na divadelním workshopu si vyzkoušíte různá herecká cvičení a hlavně budete intenzivně pracovat na tvorbě divadelní inscenace, jejíž představení proběhne na konci kempu.
Tento workshop je časově náročnější. Počítejte prosím i s tím, že některé zkoušky proběhnou nad rámec časového rozpětí workshopu (v odpoledních hodinách).

Počet osob: 4-7

Redview

Redview Mystery

Redview. Vždycky to bylo malé a klidné americké městečko. Ale ne vše je tak idylické, jak se na první pohled zdá, neboť se tam začly dít podivné věci. Váš tým Lovců záhad ze střední chce pochopit, co se děje.
Vžijte se do rolí šesti teenagerů a za pomocí svého důvtipu, výřečnosti, obratnosti i síly postupně rozplétejte klubko tajemství.

Hra se odehrává v 80-tých letech a je kombinací příběhové detektivní deskovky, hry v rolích a dedukčního bádání (hra je ze série "Kronika zločinu").

Počet osob: 2-4

 

Krátký film Cinema-movie

Společně natočíme krátký film, ve kterém si samozřejmě i zahrajeme. Čeká nás kreativní tvorba, herecké projevy i práce na postprodukci.

Počet osob: 3-8


Kondiční cvičení pro ženy (kruhový trénink)Women-exercise

Těš se na zajímavé aktivity - kruhový trénink, bosa, zumba, aerobik...
Splň si konečně své předsevzetí trochu si zacvičit, zformovat postavu a mít dobrý pocit!

Počet osob: neomezeno

 


Storytelling - "Jinýma očima"

Každý člověk vnímá stejný příběh jinak, třebaže podobně. Jaký by asi byl příběh o Karkulce z pohledu vlka? Kdo řekl Sněhurčině maceše, kde se Sněhurka schovává? Anebo co takhle Pilátovo evangelium? Ano, uhádli jste. Letos nebudeme tvořit příběhy nové, ale budeme pracovat s již existujícími. Vyzkoušíme si různé metody netradičního převyprávění, alternace, variace, apokryfy a různé další metody. Naše výtvory budeme chtít hlavně verbalizovat a vyprávět - sobě a třeba i dalším.

Počet osob: neomezenoDeskovky I. - "My city" My-city

Po dlouhé cestě jste konečně dorazili do nové země. Na nic nečekáte a začnete plánovat své město. Bohužel nejste zde sami. Nevíte, jak moc se daří vašim sousedům. Co ale víte určitě, je to, že to chcete být právě vy, kdo bude mít na konci nejhodnotnější město. My city je kompetitivní hra, ve které budou hráči na své herní desce skládat jednotlivé části města představované dílky tetrisového tvaru. Po každé hře bude možnost si svou herní desku trvale změnit a každou hrou budou přibývat nová pravidla, dílky a možnosti. Čeká vás série krátkých partií (cca 30min každá) a na konci bude pouze jeden označen za ultimátního vítěze. Myslíš, že máš na to být nejlepší? Hra je v češtině.

Počet osob: 2-4

 

Deskovky II. - "Iniciativa"Iniciativa-2

Píše se rok 1994. Vžijte se do role teenagerů, kteří objevili zapomenutou deskovou hru v jednom bazaru. Jaké tajemství skrývají šifry uvnitř? Nachystal je tam předchozí majitel deskovky? A kdo je tajemná osoba, která zpovzdálí sleduje naše hrdiny? Iniciativa je kooperativní hra, ve které budou hráči společně řešit hádanky a šifry, které se vztahují k jednotlivým partiím, ale také k celkovému příběhu. Ať už jednotlivé mise vyhrají, nebo prohrají, příběh bude pokračovat dál. Zvládnete společně přijít na kloub všem záhadám, které skrývá Iniciativa? Hra je v češtině.

Počet osob: 2-4
Dungeon & Dragons (RPG)Rpg-2021

Fantasy hra v rolích, ve které se přeneseme do středověku, do doby velkých bouří po celé Evropě. Setkáme se s následníky legendárního vynálezce Leonarda da Vinciho, kteří v Benátkách založili mechanickou gildu a celému světu pak prodávají vynálezy, nad kterými se zatajuje dech. A také s tajemnou organizací mágů z Turína, tzv. lóží Černé růže.

Hra bude v systému DnD 5 s rozšířením o blackpowder - není nutné znát, vše bude vysvětleno na místě.

Rozdělení postav a další info proběhne předem emailem.

Počet osob: 4-5Sporty Volejbal

V tomto workshopu budeme trénovat důležité činnosti, abychom zvládli sporty jako volejbal, fotbal, softball, spikeball, tenis. Samozřejmě si také zahrajeme zápasy či turnaje.

Počet osob: 4-12
Kreativky

Přijď si kreativně odpočinout a něco krásného vytvořit pro sebe či pro druhé...

Budeme využívat různé techniky a materiály jako např. linoryt (obrazy na knihy), malba na kameny, ...

Počet osob: 2-8Ryan-stefan Základy portrétování 

Proč se v této době plné digitálních technologíí, kdy si můžeme milovanou osobu jednoduše vyfotit, nahrát, hologramovat... proč se vůbec namáhat s kresbou portrétu?
Portrét není jen záznam tváře, kopie... v portrétu se odráží vztah k osobě nebo to, jak člověka, kterého kreslíme, vnímáme. Je však důležité zvládnout technickou stránku portrétu. Na workshopu si vysvětlíme základní principy jak kreslit, zákonitosti stavby lidského obličeje i jiné zákony, které mohou ovlivnit náš umělecký počin.

Počet osob: neomezeno


Radioworkshop - "Stavíme rádio" Radio

Pro velký úspěch před 5ti lety opakujeme workshop „Stavíme rádio“. Na výběr budou dva programy. Pro úplné začátečníky máme stavebnici jednoduchého radiopřijímače, který hraje bez baterií (ovšem na pořádně dlouhou anténu). Možností experimentování a vylepšování bude spousta.

Pro pokročilejší mám stavebnici složitějšího rádia, kterým lze poslouchat radioamatérské vysílání. Všechny výrobky si odvezete domů. Druhou, složitější stavebnici nemusíme stihnout na kempu dokončit, dostanete ale podrobný návod a všechny součástky.

Počet osob: 2-7

Zašívárna

Chcete si něco ušít a nemáte na to v běžném životě pořád čas? Nebo chcete konečně dokončit nějaké své UFO (UnFinished Object)? Vezměte si s sebou na kemp svůj stroj (či stroje), potřebné látky a střihy a přijďte pobýt ve společnosti podobně potrefených v Zašívárně. Budeme spolu sdílet nejen časoprostor, ale i rady, tipy a občas možná i některé stroje. Nečekejte nějaký striktní program. Každá určitě máme nejlepší představu, co nám chybí a co bychom si nutně potřebovaly ušít :)

Počet osob: 2-8

Patička

CREX = kreativita + zážitky + duchovní inspirace + larpy + psychohry + deskovky