Workshopy

Retro vědecká dílna - telegrafTelegraf

Pronikněte do nejstarší a tajemné komunikace, která většinu minulého a předminulého století hýbala světem! V letošní retro vědecké dílně se podíváme na tajemství internetu 19. století - telegrafu. Postavíme si krásný dřevěný a skutečně použitelný telegrafní klíč. K němu si zhotovíme jednoduchý přijímač. Ve druhé polovině kempu budeme s našimi výrobky hrát různé hry a aktivity. Po skončení kempu si všechny věci (klíč, přijímač) odnesete domů. Pro ty, kteří budou mít zájem, bude v nabídce ke stavbě i další zařízení, které může fungovat jako přijímač morseovky a zároveň je užitečnou pomůckou každého kutila a opraváře. Včas dám vědět podrobnosti. Hotový výrobek bychom měli mít dříve, než na konci kempu (oproti minulým létům). Nemusíte být nutně zruční nebo mít jakékoliv zkušenosti s technikou, abyste si to letos vychutnali. Pro ty, kdo budou chtít, máme připravený speciální kurz morseovky.

Počet osob: max. 10


Divadelní workshop I. (vedoucí: Petr)
Tehdy-ted-a-potom

Cílem tohoto workshopu bude secvičit divadelní představení, které na závěr kempu předvedeme ostatním účastníkům.
Tématem našeho příběhu "Tehdy, teď a potom" bude cestování časem - co se stane, když se pokusíme změnit minulost?
Těšte se na napínavý, křehký i romantický příběh o otci, který udělá cokoliv, aby zachránil svou dceru.

Počet osob: cca 4

Divadelní workshop II. (vedoucí: Bedus) Caviar-bar

Na divadelním workshopu si vyzkoušíme základní herecké techniky – naučíme se, jak pracovat s pohybem, hlasem a kolegy na jevišti. Budeme tvořit inscenaci, kterou na konci kempu zahrajeme všem účastníkům. Při přihlašování prosím berte na vědomí časovou náročnost workshopu – bude potřeba vyhradit si 1-2 volné odpoledne na zkoušení mimo běžný čas workshopu. Můžete se těšit na hru „Všechno nejlepší!“

Luxusně prostřený stůl, kaviár a drahé víno. Rodina se po dlouhé době opět schází v rezidenci Helgeho, který slaví 60. narozeniny. S velkolepou oslavou však na povrch vyplynou také temná rodinná tajemství.

Všechno nejlepší je hra o lidském pokrytectví a pravdě, která se těžko poslouchá.

Fotostory

Chtěl/a bys umět vyfotit zajímavou fotku? A co vlastně fotit, aby to bylo zajímavé? Jak to zvládnout technicky? Jak fotku upravit v PC? Tak přesně na tyto otázky se ti pokusíme odpovědět na foto workshopu. Uděláme několik fotografíí na dané téma. Nejprve si připravíme scénu, popřemýšlíme nad světlem, řekneme si jak nejlépe nastavit foťák, cvakneme a pak si ještě ukážeme co se s fotkou dá udělat v PC. Není důležitá kvantita fotografií, ale jejich kvalita. Podle počtu účastníků budeme pracovat v jednom až dvou týmech.

Počet osob: 3-6


Kondiční cvičení pro ženy Women-exercise

Těš se na zajímavé aktivity - kruhový trénink, bosa, zumba, aerobik...
Splň si konečně své předsevzetí trochu si zacvičit, zformovat postavu a mít dobrý pocit!

Počet osob: neomezeno

 


Storytelling

Nejdříve vytvoříme společně jedinečný příběh, postavy i situace, ve kterých je poznáme. Bude pouze na tobě, jaká bude tvá postava a co prožije. Chceme se společně smát i si společně lámat hlavu nad jejími problémy. Na závěr se pokusíme daný příběh odvyprávět nejdříve sobě navzájem, a pak možná i dalším lidem tak, abychom v nich zanechali stopu.

Počet osob: neomezenoKooperativní deskovka "Zima mrtvých"Zima-mrtvych

Máš rád deskové hry? Zábavu, napětí, přemýšlení... I letos na kempu se můžeš těšit na zajímavou kooperativní deskovou hru na pokračování "Zima mrtvých: Cesty osudu" (v češtině).

Čeká tě velký zápas o přežití! Tvých cílem je udržet naživu kolonii před zombie apokalypsou a ukrutnou zimou. Dokážeš zavčas sehnat jídlo, palivo či střelivo?

Každý hráč bude mít svůj vlastní (skrytý) úkol, ale společně si musí pomáhat. Ale pozor! Ve hře se může objevit zrádce. A ty nevíš, kdo to je.

Počet osob: 2-5
Arte

Umění slouží nejen k estetickým účelům, ale i k reflexi a terapii. Naše životní cesta je složená z určitých okamžiků, které skládají mozaiku toho kým jsme a kde se teď nacházíme. Naše postoje k těmto mezníkům, určují naši cestu dál. Někdy je dobré přemýšlet, nebo jen tak nechat štětec ukázat to, co se v nás doopravdy odehrává. Na workshopu by měl vzniknout složený obraz z dílků důležitých nebo zásadních událostí našeho života. Máte možnost si vyzkoušet malbu akrylem na malířský karton.

Počet osob: 2-10

 


RPG "Malifaux"

Malifaux-city-1

Město Malifaux a jeho okolí je jediným zdrojem soulstonů - nerostů, které dávají jejim vlastníkům magické schopnosti. Není divu, že je to nejžádanější komodita na světě. Toto místo láká spoustu prospektorů s vidinou bohatství. Skupinka takovýchto lidí je brzo zatáhnuta do boje o moc v tomto městě. Jak se rozhodnou a kterou stranu podpoří? A jaká tajemství ještě leží skrytá v tomto místě? RPG kombinující western, steampunk a cthulhu horror. Systém hry: Through the breach (nebojte, bude vysvětlen).

Počet osob: 4-5

 

 
RPG "Příběhy ze Smyčky"Tales-from-the-loop

Pokud máte rádi záhady a promyšlené příběhy, je toto cenami ověnčené scifi skvělou volbou. Stanete se teenagery, kteří se v alternativním světě pokusí rozluštit mystéria Smyčky, podzemního zařízení, jehož síly prý mohou ohýbat samotný časoprostor. Těšte se na atmosférický a emotivní příběh odehrávající se v 80-tých letech ve Švédsku. Vraťte se znova do dětských let a prožijte strasti i slasti pravého dobrodružství.

Počet osob: 3-5

 

Tvůrčí psaníWriting2

Chcete vyzkoušet zajímavé techniky v psaní, zjistit jak napsat věrohodný charakter nebo vybudovat dech beroucí atmosféru? Nebo chcete prostě jen začít psát? Možná je vaším dětským snem napsat vlastní knihu nebo jen rádi dostáváte své pocity ze sebe psaním? Nezáleží na tom, jestli jste zkušený spisovatel nebo držíte pero v ruce poprvé, workshop tvůrčího psaní je otevřen pro všechny, kteří chtějí vyzkoušet něco nového a rozvinout v sobě tvůrčí potenciál.

Workshop tvůrčího psaní bude veden interaktivní formou a zaměří se na motivaci účastníků a jejich vlastní potřeby. Během jednotlivých setkání bude prostor pro samotné psaní, pilování techniky, práci s textem, ale i práci s tvůrčími bloky. Konkrétní skladba témat se bude primárně odvíjet od preferencí účastníků, mezi hlavní zaměření workshopu patří tvorba literárních postav, psaní dialogů, práce s příběhem ale taky téma, jak vůbec s psaním začít.

Počet osob: 2-8Únikovky Zalar

Těšte se na dvě napínavé kooperativní stolní hry na pokračování ve stylu únikových místností.

Žalář: Probudíte se ve vlhkém žaláři. Zdá se nemožné najít cestu ven, zvláště protože nikdo z vás si nepamatuje, co vás sem přivedlo. Krok za krokem odhalujete spiknutí a plánujete útěk. Podaří se vám uniknout? Napínavé dobrodružství až do konce!

Monochrome a.s.: Stanete se tajnými agenty s cílem vloupat se do biotechnologické společnosti a ukrást záhadný vzorec. Ale jak to udělat, aby vás nechytili? To, co na začátku vypadá docela pohodově, se postupně vyvine v pořádný nervák. Jak to celé dopadne, záleží jen na vás...

Počet osob: 2-4

Sporty Volejbal

V tomto workshopu budeme trénovat důležité činnosti, abychom zvládli sporty jako volejbal, fotbal, spikeball, tenis. Samozřejmě si také zahrajeme zápasy či turnaje.

Počet osob: 4-12
Kreativky

Přijď si kreativně odpočinout a něco krásného vytvořit pro sebe či pro druhé...

Budeme využívat různé techniky a materiály jako např. výrobu z korálků - naušnice, quilling - papírové ozdoby, ubrouskovou metodu decoupage, malování na sklo, potiskneme si plátěné tašky, ...

Počet osob: 2-8Patička

CREX = kreativita + zážitky + duchovní inspirace + larpy + psychohry + deskovky