Workshopy

Divadlo - "Příběhy nekonečna"

Jsou to obyčejní lidé žijící v obyčejném městě, kde se však čas od času dějí neobyčejné věci. Může za to právě Smyčka, tajemné zařízení, které se tyčí vysoko nad továrnou. Nikdo pořádně neví, k čemu vlastně slouží, snad na výzkum vesmírných záhad. Každopádně dokáže pořádně zamotat všemi těmi obyčejnými lidskými osudy.

Letos na divadelním workshopu nazkoušíme hru, která je volně inspirovaná scifi seriálem Tales from the Loop.

Počet osob: 4-7Storytelling aneb umění tvořit a vyprávět příběhy

Letos budeme vyprávět příběh ze světa, který zjistil, že dny lidstva jsou sečteny. 
Nejdříve vytvoříme společně jedinečný příběh, postavy i situace, ve kterých je poznáme. Bude pouze na tobě, jaká bude tvá postava a co prožije. Chceme se společně smát i si společně lámat hlavu, nad jejími problémy. Na závěr se pokusíme daný příběh odvyprávět nejdříve sobě navzájem, a pak možná i dalším lidem, tak, abychom v nich zanechali stopu.

Počet osob: neomezenoDeskovky  - Adventure Tactics285255511_390623993112294_9024422441083515577_n

Obyčejné odpoledne ve fantasy světě. Z vaší obvyklé činnosti vás vytrhnou zvony znějící na poplach. Orkové útočí! Vedli jste zrovna bohoslužbu v kostele? Odpykávali si trest v žaláři? Nebo snad ty orky už několik dní stopujete? Proč orkové napadli tuto vesnici, co chtějí?

Ponořte se do klasického fantasy příběhu vyprávěného pomocí figurek, kartiček a kostiček. Spíše než vyprávěcí RPG očekávejte taktickou řežbu nestvůrek. Společně spolupracujte a vylepšujte své hrdiny. Pro každé klasické povolání je připraveno minimálně 5 hrdinských profesí na které se během týdne vycvičíte, od temného rytíře, gladiátora nebo dokonce samotného mága času.

Jedná se o plně kooperativní hru pro 2-5 hráčů. Hra je v angličtině, ale jazyková náročnost je velmi nízká, samotné hraní zvládne i neangličtinář.

Počet osob: 2-5

Kronika zločinu: 1400 Kronika_zlocinu_1400b_2

Kooperativní příběhová detektivní hra s unikátní technologií 3D scény, kdy se přeneseme do 14. století.

Jsi Abelard Lavel, rytíř, který přísahal králi Karlu VI.  Žiješ ve městě Paříži v rodinném sídle nedaleko slavné katedrály Notre Dame. Od dětství se ti zdají podivné prorocké sny, v nichž vidíš násilné výjevy z minulých zločinů, nebo dokonce z těch, které teprve budou spáchány. Časem jsi zjistil, že svůj neobvyklý dar můžeš dobře využít, a začal jsi řešit případy, které nikdo jiný nedokázal rozlousknout. To ti ve městě vyneslo jistou reputaci a lidé tě nyní vyhledávají, kdykoli dojde k záhadnému zločinu.

Těšte se na sérii deduktivního mysteriózního pátrání. Dokážete společně rozlousknout zapeklité zločiny?

Počet osob: 2-5

Kreativky

Přijď si kreativně odpočinout a něco krásného vytvořit pro sebe či pro druhé...

Budeme využívat různé techniky a materiály jako např. pískovaný obrázek, přívěšek na klíče, quilling, tvorba náušnic...

Počet osob: 2-8Iluzivní kresbaLandart

Využijeme krajinné prvky, které doplníme o speciální kresebné efekty tak, aby vzniklo úžasné dílo (např. strom visící ve vzduchu).

Pro inspiraci a ukázky koukněte na https://www.facebook.com/examath/videos/372639028060561

Počet osob: neomezeno


PC Gaming Gaming

Máte počítač? A rádi si na něm něco zapaříte? Na tomto workshopu vyzkoušíme naše praktické dovednosti při společném hraní počítačových her. Bude k tomu potřeba dovést si vlastní hardware (notebook či PC s monitorem). 

Na tom, které konkrétní herní skvosty podrobíme našemu testování se domluvíme ještě před kempem, aby byl každý řádně připraven.

Počet osob: neomezeno

Patička

CREX = kreativita + zážitky + duchovní inspirace + larpy + psychohry + deskovky