Černá růže

Larp pro 36 osob

Píše se rok 1941, Anglie je ve válce s Německem. Starý lord Berrington, majitel továrny na zbraně, pozývá na své venkovské sídlo všechny své blízké i vzdálené příbuzné, aby je seznámil s tím, jak hodlá rozdělit své dědictví. Na povrch však vyplývá staré tajemství, které může změnit životy všech....


Užijete si skvělou atmosféru válečné Anglie, detektivní zápletky a spletitý gradující příběh...

Recenze

Bol to moj prvy larp v tak velkom pocte hracov, pricom som mal obavy, ci kazda rola bude mat co robit, ako bude vyriesena hlavna zapletka alebo ci nebude problem zapamatat si vsetky postavy v deji. Ked som sa dozvedel, ze budu hrat aj deti, strachoval som sa o tento zazitok este viac. A vysledok? Jeden z najlepsich larpov, aky som kedy hral (aktualne odohratych 26 larpov).

Autorom sa podarilo od sameho zaciatku vytvorit vybornu atmosferu sprevadzanu dobovymi kostymami, ktora cloveka ihned pohltila. K tomu nechybala ani vyborna vecera, vino a whisky.  Rozlahle priestory boli dostatocne na to, aby hracom umoznili hrat jak v dave, tak osobitne dejove linky, pricom sa vyuzival ciastocne aj exterier. Postavy boli dobre prepracovane, mali jasne stanovene ciele, vztahy a zaroven neboli zatazene prehnane vela informaciami. Postava skratka vsetkych pozvanych hosti nemusela poznat, co len dodavalo na realite a zaroven robilo hru hratelnou. Nechybali ani romanticke linky, ktore sa mohli uberat roznymi smermi. Pochvalu si zasluzi aj zaradenie deti do hry. Tie totiz predstavovali deti v hre s adekvatnym vekom, mali vlastne jednoduchsie ulohy zodpovedajuce ich veku, ktore zaroven logicky doplnali hlavnu zapletku. Tym ziskala ich pritomnost uplne iny rozmer. V zavere by som este vyzdvihol alternativne zakoncenia hry.

Za mna teda plny pocet bodov! :)

Fotky ze hry

Img_8711

Img_8720 Img_8733

Img_8735_01 Img_8738_01

Img_8743 Img_8749

Patička

CREX = kreativita + zážitky + duchovní inspirace + larpy + psychohry + deskovky