Recenze na larp Dark Tower 2

Recenze na larp Dark Tower 2

Vzhledem k mé slabosti pro fantasy mě setting hry nemálo uchvátil. Příprava prostor ze strany organizátorů byla výborná, takže toto uchvácení nebylo nijak narušeno ani po začátku hry. Zahrála jsem si Eleonoru a musím říct, že to bylo snad poprvé, co jsem měla dojem že mi někdo napsal postavu na míru. Bylo to úžasné. Zaintrikařila jsem si, zažila jsem chvíle strachu i docela maličké výčitky svědomí, ale jak je zřejmé už z pohledu na stručné popisy postav, tak pro mě těžiště hry leželo ve vztazích. A tam se mi tedy zážitků dostalo v míře vrchovaté. Vztah s otcem, ze začátku mizerný, posléze obrácený v trosky, ze kterých tak nějak zase povstal aby to nakonec dopadlo jak to dopadlo... Ovšem co se milostných linek týče, ještě se mi nestalo, aby moje postava skončila se srdcem zlomeným hned nadvakrát. O emoce tedy v tomhle směru nebyla nouze. Také výkony spoluhráčů byly vynikající, zejména důstojník Nalim byl skutečně památný (tuším že hlavně pro vyslýchané :D). Celkově- příběh je výborný, odsýpá to (skoro až moc), do hry se pořád dostává dostatek nových informací.

----

Právě jsem tenhle larp dohrála…a nemám slov. Moje postava, ze začátku zlomená, bez sebemenší naděje a chuti do života, prožila nádherný, ale opravdu PŘEKRÁSNÝ obrat o 180°, a to všechno jen proto, aby v závěru o svůj smysl života znovu přišla… moc jsem neřešila politické věci, záleželo mi hlavně na vlastní vztahové lince a pro svou lásku bych udělala cokoliv. Prožila jsem si chvíle zoufalství, bezmoc, nenávist, životní lásku a štěstí… a bolest. Bolest tak obrovskou, že jsem zapomněla, že „jen“ hraji, zapomněla jsem, že existuje i nějaký jiný svět mimo tento larp. Naprosto mě to pohltilo, zdrtilo, rozplakalo a donutilo rvát se se strážemi. Neuvěřitelně silný zážitek, který nemá smysl dál popisovat slovy… jděte si to zahrát, stojí to za to!

-----

Vyborny larp. Velmi sa mi pacilo prostredie aj prepletenost pribehov a myslim si, ze boli aj velmi dobre pridelene postavy. Hoci Newra nebola mojou prvou volbou, som rada, ze som si ju mohla zahrat. Vdaka vybornym spoluhracom som si hru naozaj uzila a este dlho na nu budem spominat. Odporucam.

-----

Hrál jsem diplomata, takže postavu, která byla prakticky všude a snažila se hodně věcí řešit. Hodně jsem si to užíval i svojí roli a svojí určitou moc spojenou s postavením a tak. Bavilo mě se dohadovat a snažit se tlačit ostatním klíny do hlavy a tak.

Zažil jsem si i jeden emocionálně silný moment, což bylo hodně fajn a naprosto odpovídalo vybrané postavě, že tam nebylo víc emocí.

Prostředí a vstupy a všechno mi přišlo hodně pěkné a dobře udělané. Plný počet nedávám protože to pro mě nemá žádný zásadní přesah nikam dál a protože nečekaná situace nebyla vyřešena tak elegantně jak bych doufal, že bude vyřešena. A při tom ta situace byla očekávatelná. Trochu mě to mrzelo na závěr, ale už to ničemu extra nevadilo. Takže hodnotím 9/10 protože jsem si to hodně užil.

-----

Larp je pěkně vymyšlený a dobře se hraje. Prostředí je výborné, hlavně velikost cely pěkně dokreslila atmosféru larpu. Já jsem osobně spíš kul pikle než žil ve strachu, což ale neznamená, že bych nezažil "scény", které byly napjaté, plné strachu z důsledků svých rozhodnutí.

Všem tento larp doporučuju.

-----

Moc, opravdu moc povedený larp. Klasický, rozdělený na vězně a věznitele, ale opravdu hrozně dobře propracovaný, postavy i z rozdílných táborů se setkávají a mají si co říct. Hrál jsem se skvělými lidmi a moc děkuju hlavně své Newře, díky které to byla prostě pecka - vztahové larpy mám rád, ale díky ní jsem si to opravdu skvěle užil, prožil a procítil. A celkově i klobouk dolů před organizátory, prostory i parádní podkresová hudba dávají možnost zahrát si silný příběh z jednoho fantasy světa. Ale ty city jsou prostě pravé.

-----

Dark Tower 2 je velice dobrý larp. Doporučuji je. Ta atmosféra je opravdu reálná a brzo vás vtáhne dovnitř, jako by jste v Dark Tower byli sami. Jako postava, která nebyla v cele, jsem si užil to, že jsem měl trochu větší prostor než ti v cele. Mé pocity byly hodně rozdílné, na jedné straně moc a na druhé zoufalství. Pokud se někdy naskytne příležitost, určitě si dark tower 2 zahrajte.

-----

Dark Tower je moje srdcovka. Postavy jsou skvěle vypracované a popsané, takže jsem se do té své dokázala opravdu vcítit. Nejlepší byla asi série zvratů, které mou postavu doprovázely a utvářely. Navíc jsem si zažila lovestory, kterou nemám v běžném životě šanci poznat.

Je pravda, že se objevilo pár momentů, kdy jsem přesně nevěděla co dál, ale vždycky mi něco přišlo na pomoc, ať už motivace jiné postavy, nebo nějaká zpráva z venčí.

No co dodat... pokud máte šanci, určitě do toho jděte!

-----

Pro mně to byl první larp a mohu říct, že mně okamžitě navnadil na další larpy. Celý zážitek ze hry umocňovaly úžasné sklepní prostory vězení, kde na stěnách se sem tam dalo spatřit střiky krve. V cele jsme měli asi deset svíček, které postupně spalovaly kyslík a tak nevyhnutelně zvyšovaly teplotu okolí, otravnost, stres a tím pádem, mně osobně, to vše tlačilo k tomu, abych jednal, intrikoval, tlačil na ostatní, atd.

Summa summarum: bezva, doporučuji. Škoda, že si to nemůžu znova zahrát poprvé :-)

-----

Tísnivá atmosféra Azadského vězení, podezřívavost, bezmoc a zároveň velké cíle. Asi takhle bych shrnul své pocity z Dark Toweru. Atmosféra byla opravdu hutná, mnohá překvapivá zjištění mi obrátila svět naruby a opět jsem se jako lidská bytost obohatil o poznatky, které v běžném životě normálně nepotkám. Kdo se nebojí vězení, nechť směle vstoupí!

-----

Úvodný citát tento larp krásne vystihuje, čo moja postava zistila na vlastnej koži.

Napätá atmosféra a momenty, ktoré pohladili dušu. Čo si želám, aby bola pravda a čo pravda je. Strach o inú osobu a zistenie, až čo všetko je pre ňu človek ochotný urobiť.

-----

Výborný zážitek pro mne spojený se silným prožitkem osobní tragédie. Postavy výborně prokreslené a přitom skýtající prostor pro dotvoření, organizátoři skvěle připravení, co víc dodat. To musíte hrát :)

-----

Tísnivá atmosféra ve vězení, láska, přátelství, nenávist, zrada, obrovská překvapení a nečekané zlomy. Moje tragická postava (bez jediné šance na šťastný konec), beznadějně zamilovaná a dohnána zoufalým životem k zoufalým činům, mi dokonale sedla, a i teď, po mnoha měsících, ji v sobě občas nalézám. Silný, emoční larp, který člověka chytne za srdce a už nepustí, skvěle připravený...

-----

Larp, který má velký potenciál a má rozhodně co nabídnout. I když mi postava příliš nesedla, tak jsem si hru užil a dokonce zažil velmi emotivní momenty. Zrada, intriky a strach a výčitky svědomí. To jsou pro mne zážitky z druhé strany mříží. Ze strany těch, kteří zavření nejsou... alespoň prozatím.

-----

Provázanost a vzájemné kontrasty mezi postavami byly neuvěřitelné. Celkový svět Dark Tower mi přišel promyšlený a měl perfektní atmosféru. I role byly dobře rozdělené, často působily jako by byly vytvořené na míru daným představitelům. Celkově byl tento larp pro mě velký zážitek.

------

... prožila jsem si moc pěkné věci a moc se mi líbilo, jak se příběh měnil a neustále nabízel něco nového.

------

Tenhle larp byl pro mě hodně nová a obrovská zkušenost. Zjistila jsem, že ze sebe dokážu dostat mnohem víc, než jsem si kdy myslela. Což bylo dobře jak pro mě, tak pro ostatní hráče. Celý larp byl skvělý, všichni se do toho naprosto položili a budu na něj dlouho vzpomínat.

-----

Taky bych ráda vyjádřila slova díků! Tak tedy moc děkuji za můj první komorní larp, bylo to moc fajn. P.S. Celou noc jsem ve snu dál larpila ve sklepních prostorách Crexu.

 

Co bylo pro tebe nejsilnější?

Například některé malé úspěchy a splněné cíle postavy, které se mi při larpu podařily, mírná manipulace velitele Dark toweru nebo osvobození vězňů. Dobrý byl také kontrast mezi postavami Dorona a Jestřába, dialogy a vzájemné přesvědčování s ním stály za to. Prostředí vězení mělo silnou atmosféru (zvláště když někteří nejmenovaní dobrovolní vězni hráli jako o život).

------

Udělat některá rozhodnutí, zvolit a hlavně najít to správné.

------

Asi když jsem předstírala, že mám šílené bolesti, až jsem si je úplně vsugerovala...

------

Celá moje postava měla velmi silný příběh se silným prožíváním, takže v podstatě celý larp :)

Patička

CREX = kreativita + zážitky + duchovní inspirace + larpy + psychohry + deskovky